PIAA District II
| Committee | District Champions
 2019 WVC Spring League Standings  
WVC SPRING LEAGUE STANDINGS   
BOYS TENNIS W-L BASEBALL W-L BASEBALL W-L BOYS VOLLEYBALL  W-L GIRLS LACROSSE W-L BOYS LACROSSE W-L
FINAL Division 1-FINAL Division 3-FINAL  FINAL FINAL   FINAL  
Wyoming Sem 11-0 Hazleton Area 11-2 Lake-Lehman 12-2 Delaware Valley 12-0 Wyoming Sem 11-1 Crestwood 12-0
Dallas 10-1 Pittston Area 8-5 Wyoming Sem 11-3 Holy Redeemer 11-1 Wyoming Area 10-2 Delaware Valley 11-1
Wyoming Area  9-2 Crestwood 8-5 Holy Redeemer 9-5 Tunkhannock 10-2 Lake-Lehman 10-2 Scranton Prep 10-2
Holy Redeemer 8-3 WVW 7-6 Hanover Area 8-6 Berwick 9-3 Delaware Valley 10-2 Wyoming Sem 9-3
Crestwood 6-5 Coughlin 0-13 Meyers 7-7 Lake-Lehman 8-4 Scranton Prep 9-3 Dallas 8-4
Berwick 6-5     MMI 4-10 Crestwood 7-5 Dallas 6-6 Wyoming Area 7-5  
MMI 5-6 Division 2 -FINAL W-L Northwest Area  4-10 WVW 6-6 Crestwood 6-6 North Pocono 6-6
WVW 5-6 Dallas 8-5 GAR 1-13 North Pocono 5-7 Abington Heights 6-6 Lake-Lehman 5-7
Tunkhannock 3-8 Tunkhannock 6-7     Hazleton Area 4-8 Coughlin   4-8 Abington Heights 4-8
Pittston Area 2-9 Wyoming Area 6-7     Hanover Area 3-9 Pittston Area 3-9 Tunkhannock 3-9
GAR 1-10 Nanticoke 6-7 Nanticoke 2-10 Hazleton Area 2-10 Coughlin 2-10
Hazleton Area 0-11 Berwick 5-8 Coughlin 1-11 North Pocono 1-11 Lakeland 1-11
    Dallas 0-12 Tunkhannock 0-12 Holy Redeemer 0-12
         
   
 
           
 
SOFTBALL W-L SOFTBALL W-L BOYS TRACK W-L BOYS TRACK W-L GIRLS TRACK W-L GIRLS TRACK W-L
Division 1-FINAL   Division 3-FINAL Division 1- FINAL Division 2 -FINAL Division 1-FINAL Division 2- FINAL
Hazleton Area 12-1 Wyoming Sem 13-1 Hazleton Area 7-0 Wyoming Area 7-0 Dallas 7-0 Holy Redeemer 7-0
Pittston Area 10-3 Hanover Area 12-2 Dallas 6-1 Tunkhannock 6-1 Hazleton Area 5-2 Lake-Lehman 6-1
WVW 5-8 Northwest 8-6 Crestwood 5-2 Meyers 5-2 Pittston Area 5-2 Hanover Area 4-3
Crestwood 3-10 Holy Redeemer 8-6 WVW 4-3 Lake-Lehman 4-3 Berwick 4-3 Wyoming Area 4-3
Coughlin 0-13 Lake-Lehman 8-6 Pittston Area 3-4 Hanover Area 3-4 WVW 3-4 Northwest 4-3
    Meyers 4-10 Berwick 2-5 Holy Redeemer 2-5 Coughlin   2-5 Tunkhannock 2-5
    GAR 2-11 Coughlin 1-6 Northwest Area 1-6 Nanticoke 1-6 GAR 1-6
Division 2-FINAL MMI 1-14 Nanticoke 0-7 GAR 0-7 Crestwood 1-6 Meyers 0-7
Tunkhannock 12-1        
Dallas 7-6    
Wyoming Area  6-7  
Berwick 5-8
Nanticoke 5-8
 
   
 
 
 


Last Updated Wednesday, May 22 2019 @ 06:15 am EDT; 5,032 Hits View Printable Version