PIAA District II
| Committee | District Champions
 2018 WVC Spring League Standings  
WVC SPRING LEAGUE STANDINGS   
BOYS TENNIS W-L BASEBALL W-L BASEBALL W-L BOYS VOLLEYBALL  W-L GIRLS LACROSSE W-L BOYS LACROSSE W-L
AAA -FINAL Division 1-FINAL Division 3- FINAL  FINAL  FINAL    Division 1-FINAL  
Pittston Area 7-3 Crestwood 9-4 Hanover Area 13-1 Holy Redeemer 12-0 Wyoming Sem # 10-1 Crestwood # 11-2
Crestwood 5-5 WVW 8-5 Wyoming Sem 10-4 Delaware Valley 11-1 Lake-Lehman 10-1 Scranton Prep 11-2
Hazleton Area 5-5 Hazleton Area 8-5 Meyers 10-4 Berwick 9-3 Delaware Valley 10-1 Dallas 8-5
WVW 3-7 Pittston Area 7-6 Holy Redeemer 8-6 Tunkhannock 8-4 Crestwood 8-3 Delaware Valley 8-5
    Coughlin 0-13 Lake-Lehman 7-7 Hazleton Area 8-4 Wyoming Area 7-4 Wyoming Sem 6-7
        MMI 4-10 North Pocono 7-5 Scranton Prep 6-5      
AA- FINAL W-L Division 2-FINAL W-L Northwest Area 3-11 WVW 6-6 Dallas 5-6 Division 2-FINAL  
Dallas 10-0 Dallas 12-1 GAR 1-13 Crestwood 6-6 Abington Heights 4-7 Wyoming Area 9-4
Wyoming Sem 9-1 Tunkhannock 6-7     Lake-Lehman 4-8 Coughlin 3-8 North Pocono 6-7
Holy Redeemer 8-2 Berwick 6-7     Dallas 3-9 Hazleton Area 2-9 Tunkhannock 4-9
Wyoming Area  5-5 Wyoming Area 5-8 Coughlin 2-10 Tunkhannock 1-10 Lake-Lehman 1-11-1
Tunkhannock   2-8 Nanticoke 4-9 Hanover Area 2-10 Pittston Area 0-11 Coughlin 0-12-1
Berwick 1-9 Nanticoke 0-12    
MMI 0-10      
   
 
           
 
SOFTBALL W-L SOFTBALL W-L BOYS TRACK W-L BOYS TRACK W-L GIRLS TRACK W-L GIRLS TRACK W-L
Division 1- FINAL   Division 3-FINAL Division 1-FINAL Division 2-FINAL Division 1-FINAL Division 2-FINAL
Hazleton Area 12-1 Holy Redeemer 14-0 Pittston Area 7-0 Berwick 7-0 Dallas 7-0 Lake-Lehman 7-0
Pittston Area 8-5 Lake-Lehman 11-3 Hazleton Area 6-1 Meyers 6-1 Pittston Area 6-1 Berwick 6-1
Crestwood 4-9 Hanover Area  9-5 Dallas 5-2 Lake-Lehman 5-2 Hazleton Area 5-2 Holy Redeemer 5-2
WVW 2-11 Wyoming Sem 8-6 Cerstwood 3-4 Hanover Area 4-3 WVW 4-3 Hanover Area 4-3
Coughlin 1-12 Northwest Area 8-6 Tunkhannock 2-5 Nanticoke 2-5 Coughlin 3-4 Northwest Area 3-4
    Meyers 4-10 Coughlin 2-5 GAR 2-5 Tunkhannock 1-6 Nanticoke 2-5
    MMI 1-13 WVW 2-5 Holy Redeemer 1-6 Crestwood 1-6 GAR 1-6
Division 2- FINAL GAR 1-13 Wyoming Area 1-6 Northwest Area  1-6 Wyoming Area 1-6 Meyers 0-7
Tunkhannock   10-3        
Nanticoke 8-5    
Wyoming Area  7-6  
Berwick 7-6
Dallas 6-7
 
   
# Won Playoff
 
 


Last Updated Sunday, October 14 2018 @ 06:47 pm EDT; 5,500 Hits View Printable Version