PIAA District II
| Committee | District Champions
 2017 WVC Baseball  
Baseball                      
                       
Division 1 Division 2   Division 3                
Coughlin Tunkhannock   MMI                
Hazleton Area Nanticoke   Northwest                 
Pittston Area Wyoming Area   Lake-Lehman                
Crestwood Dallas   Hanover Area                
WVW Berwick   Wyoming Seminary                
      GAR                
      Meyers                 
      Holy Redeemer                
                       
                       
Monday, 4/3   Score Tuesday, 4/4   Score Wednesday, 4/5   Score Thursday, 4/6   Score
MMI @  Holy Redeemer  10-0 Hazleton Area @ Pittston Area  7-0 Hanover Area @ Wyoming Sem  12-7 WVW @ Hazleton Area  6-5
Lake-Lehman @ Hanover Area  6-5 Coughlin @ WVW  2-1 Northwest @ Holy Redeemer  13-0 Crestwood @ Coughlin  5-2
Meyers @ GAR  9-2 Nanticoke @ Tunkhannock  4-2 Meyers @ Lake-Lehman  3-2 Wyoming Area @ Nanticoke  1-0
Northwest @ Wyoming Sem 9-3 Dallas @ Wyoming Area  14-2 GAR @ MMI  8-7 Berwick @ Dallas 5-2
                       
                       
Friday, 4/7     Monday, 4/10     Tuesday, 4/11     Wednesday, 4/12    
MMI @ Hanover Area 6-1 Coughlin @ Hazleton Area 6-3 Holy Redeemer @ Lake-Lehman 15-4 Hazleton Area @ Crestwood 5-2
Lake-Lehman @ Wyoming Sem 4-1 Crestwood @ Pittston Area 5-3 Wyoming Sem @ GAR 9-8 Pittston Area @ WVW 4-0
Holy Redeemer @ Meyers  3-2 Tunkhannock @ Berwick 7-1 Hanover Area @ Northwest 4-0 Nanticoke @ Berwick 4-3
GAR @ Northwest 7-5 Dallas @ Nanticoke 7-4 MMI @ Meyers 11-5 Tunkhannock @ Wyoming Area 4-1
                       
                       
Thursday, 4/13     Monday, 4/17     Tuesday, 4/18     Wednesday, 4/19    
GAR @ Holy Redeemer 10-2 Lake-Lehman @ GAR 11-5 WVW @ Crestwood 6-4 MMI @ Lake-Lehman 13-3
Meyers @ Hanover Area 4-3 Hanover Area @ Holy Redeemer 6-5 Wyoming Area @ Berwick 4-2 GAR @ Hanover Area  9-8
MMI @ Wyoming Sem 13-3 Northwest @ MMI 3-2 Tunkhannock @ Dallas 12-6 Holy Redeemer @ Wyoming Sem 4-3
Lake-Lehman @ Northwest   7-4 Wyoming Sem @ Meyers 3-2 Pittston Area @ Coughlin 6-5 Meyers @ Northwest 8-0
                       
                       
Thursday, 4/20     Friday, 4/21     Monday, 4/24     Tuesday, 4/25    
Crestwood @ Wyoming Area 7-5 Wyoming Sem @ Hanover Area 1-0 Tunkhannock @ Crestwood 2-1 Northwest @ GAR 10-0
Berwick @ Pittston Area 2-1 Holy Redeemer @ Northwest  8-4 Hazleton Area @ Wyoming Area 2-0 Hanover Area @ MMI  12-2
Coughlin @ Dallas 5-3 MMI @ GAR  7-2 Pittston Area @ Nanticoke 2-1 Wyoming Sem @ Lake-Lehman  7-5
Nanticoke @ Hazleton Area 10-0 Lake-Lehman @ Meyers  10-7 Coughlin @ Berwick 4-2 Meyers @ Holy Redeemer 8-0
WVW @ Tunkhannock 3-2       Dallas @ WVW 6-5      
                       
                       
Wednesday, 4/26     Thursday, 4/27     Friday, 4/28     Monday, 5/1    
Crestwood @ Dallas 8-2 GAR @ Meyers 4-0 Berwick @ Crestwood 4-3 Northwest @ Hanover Area 6-3
Nanticoke @ Coughlin 4-2 Hanover Area @ Lake-Lehman 3-2 Coughlin @ Wyoming Area 5-2 GAR @ Wyoming Sem 7-1
Hazleton Area @ Tunkhannock 4-0 Holy Redeemer @ MMI 14-1 Dallas @ Hazleton Area 7-0 Lake-Lehman @ Holy Redeemer  3-2
WVW @ Berwick 13-0 Wyoming Sem @ Northwest 5-4 Tunkhannock @ Pittston Area 3-0 Meyers @ MMI  10-1
Wyoming Area  Pittston Area  4-1       WVW @ Nanticoke 5-4      
                       
                       
Tuesday, 5/2     Wednesday, 5/3     Thursday, 5/4     Monday, 5/8    
Crestwood @ Nanticoke  3-1 Wyoming Sem @ MMI 14-1 WVW @ Coughlin 1-0 Coughlin @ Pittston Area  3-1
Tunkhannock @ Coughlin 7-0 Holy Redeemer @ GAR  6-2 Pittston Area @ Hazleton Area 3-2 Crestwood @ WVW 3-2
Hazleton Area @ Berwick 5-0 Northwest @ Lake-Lehman 13-5 Tunkhannock @ Nanticoke 11-4 Dallas @ Tunkhannock 9-2
Wyoming Area  WVW  1-0 Hanover Area @ Meyers 1-0 Wyoming Area @ Dallas 5-2 Berwick @ Wyoming Area  3-0
Pittston Area @ Dallas 4-3                  
                       
                       
Tuesday, 5/9     Wednesday, 5/10     Thursday, 5/11     Friday, 5/12    
GAR @ Lake-Lehman 8-2 Hazleton Area @ WVW 5-1 Northwest @ Meyers 3-1 Crestwood @ Hazleton Area 4-2
MMI @ Northwest 6-1 Coughlin @ Crestwood 4-1 Lake-Lehman @ MMI 10-6 WVW @ Pittston Area  4-3
Meyers @ Wyoming Sem 6-0 Nanticoke @ Wyoming Area 9-0 Hanover Area @ GAR 6-2 Wyoming Area @ Tunkhannock 8-4
Holy Redeemer @ Hanover Area 4-1 Dallas @ Berwick 3-2 Wyoming Sem @ Holy Redeemer 4-1 Berwick @ Nanticoke 3-2
                       
                       
Monday, 5/15     Wednesday, 5/17                
Pittston Area @ Crestwood 1-0                   
Hazleton Area @ Coughlin 4-1 Div 2 Championship @ Wyoming Area 4:15 p.m.              
Nanticoke @ Dallas 3-1                  
Berwick @ Tunkhannock 2-1 Dallas vs. Tunkhannock 5-4            
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
           
Last Updated Wednesday, May 17 2017 @ 09:51 PM EDT; 3,530 Hits View Printable Version