PIAA District II
| Committee | District Champions
 2016 WVC Boys Soccer  
Boys' Soccer                      
                       
Friday, 9/2   Score Saturday, 9/3   Score Tuesday, 9/6   Score  Wednesday, 9/7   Score
Berwick @ Nanticoke  5-1 MMI @ Meyers 10-0 Holy Redeemer @ GAR 4-3 Crestwood @ Coughlin 2-2
GAR @ Lake-Lehman 4-1       Lake-Lehman @ MMI 10-0 Dallas @ WVW 1-0
Hanover Area @ Holy Redeemer 5-2       Meyers @ Berwick 4-3 Hazleton Area @ Wyoming Area  5-4
            Nanticoke @ Wyoming Sem 5-1 Pittston Area @ Tunkhannock 6-1
                       
                       
Thursday, 9/8     Friday, 9/9     Monday, 9/12     Tuesday, 9/13    
MMI @ Wyoming Sem 12-1 Dallas @ Hazleton Area 7-2 Lake-Lehman @ Hanover Area  5-1 Tunkhannock @ Crestwood 3-2
GAR @ Nanticoke 3-2 Coughlin @ Wyoming Area 6-1 Meyers @  GAR 3-2 Wyoming Area @ WVW 8-0
Hanover Area @ Meyers 4-0 WVW @ Tunkhannock 4-2 Nanticoke @ MMI 11-0 Hazleton Area @ Coughlin 6-0
Holy Redeemer @ Lake-Lehman 2-2 Crestwood @ Pittston Area 9-1 Wyoming Sem @ Berwick 5-0 Pittston Area @ Dallas 7-0
                       
                       
Wednesday, 9/14     Thursday, 9/15     Friday, 9/16     Monday, 9/19    
GAR @ Berwick  3-1 Wyoming Area @ Pittston Area 3-2 Meyers @ Holy Redeemer  1-0 Coughlin @ Dallas  5-2
Hanover Area @ Wyoming Sem 8-1 WVW @ Hazleton Area 2-1 Nanticoke @ Hanover Area 2-1 Hazleton Area @ Crestwood 8-1
Holy Redeemer @ Nanticoke 3-1 Crestwood @ Dallas 2-0 Wyoming Sem @ GAR 4-0 Pittston Area @  WVW  8-0
Lake-Lehman @ Meyers 4-3 Tunkhannock @ Coughlin 2-1 Berwick @  MMI 7-0 Tunkhannock @ Wyoming Area 7-2
                       
                       
Tuesday, 9/20     Thursday, 9/22     Friday, 9/23     Monday, 9/26    
Hanover Area @ MMI 7-0 Nanticoke @ Lake-Lehman 3-0 Hazleton Area @ Pittston Area 6-2 Wyoming Sem @ Meyers 6-2
Holy Redeemer @ Berwick 5-0 Wyoming Sem @ Holy Redeemer 3-0 WVW @ Coughlin 2-0 Berwick @ Lake-Lehman 4-1
Lake-Lehman @ Wyoming Sem 2-1 Berwick @ Hanover Area 6-3 Crestwood @ Wyoming Area 12-0 MMI @ Holy Redeemer 3-0
Meyers @ Nanticoke 2-0 MMI @ GAR 6-1 Dallas @ Tunkhannock 4-0 GAR @ Hanover Area 3-2
                       
                       
Tuesday, 9/27     Wednesday, 9/28     Thursday, 9/29     Friday, 9/30    
Wyoming Area @ Dallas 4-0 Nanticoke @ Berwick 3-0 Coughlin @ Crestwood  4-3 GAR @  Holy Redeemer 5-4
WVW @ Crestwood 3-0 Meyers @ MMI 11-1 WVW @ Dallas 2-0 MMI @ Lake-Lehman 6-0
Coughlin @ Pittston Area 9-1 Lake-Lehman @ GAR 5-4 Wyoming Area @ Hazleton Area 7-4 Berwick @ Meyers  4-2
Tunkhannock @ Hazleton Area 4-2 Holy Redeemer @ Hanover Area 6-2 Tunkhannock @ Pittston Area 5-1 Wyoming Sem @ Nanticoke  3-0
                       
                       
Monday, 10/3     Tuesday, 10/4     Thursday, 10/6     Friday, 10/7      
Hazleton Area @ Dallas 5-0 Wyoming Sem @ MMI 7-1 Crestwood @ Tunkhannock 4-3 Hanover Area @ Lake-Lehman  7-1
Wyoming Area @ Coughlin 6-0 Nanticoke @ GAR 5-3 WVW @ Wyoming Area 11-0 GAR @ Meyers 6-2
Tunkhannock @ WVW  2-0 Meyers @ Hanover Area 4-0 Coughlin @ Hazleton Area 8-0 MMI @ Nanticoke 5-0
Pittston Area @ Crestwood  10-1 Lake-Lehman @ Holy Redeemer 5-2 Dallas @ Pittston Area 7-0 Berwick @ Wyoming Sem 3-0
                       
                       
Monday, 10/10     Tuesday, 10/11     Wednesday, 10/12     Thursday, 10/13    
Berwick @ GAR 4-2 Pittston Area @ Wyoming Area 2-1 Holy Redeemer @ Meyers 3-1 Dallas @ Coughlin 4-0
Wyoming Sem @ Hanover Area 6-1 Hazleton Area @ WVW 2-0 Hanover Area @ Nanticoke 3-0 Crestwood @ Hazleton Area 5-2
Nanticoke @ Holy Redeemer 1-0 Dallas @ Crestwood 1-1 GAR @ Wyoming Sem 11-1 WVW @ Pittston Area 8-0
Meyers @ Lake-Lehman 5-1 Coughlin @ Tunkhannock 2-2 MMI @ Berwick 10-0 Wyoming Area @ Tunkhannock 7-0
                       
                       
Friday, 10/14     Monday, 10/17     Tuesday, 10/18     Wednesday, 10/19    
MMI @ Hanover Area 3-2 Pittston Area @ Hazleton Area 5-0 Lake-Lehman @ Nanticoke 2-1 Dallas @ Wyoming Area 2-1
Berwick @ Holy Redeemer  5-1 Coughlin @ WVW 1-0 Holy Redeemer @ Wyoming Sem 0-0 Crestwood @ WVW  4-1
Wyoming Sem @ Lake-Lehman 2-2 Wyoming Area @ Crestwood 11-2 Hanover Area @ Berwick 3-2 Pittston Area @ Coughlin 4-0
Nanticoke @ Meyers 3-1 Tunkhannock @ Dallas 4-0 GAR @ MMI 5-2 Hazleton Area @ Tunkhannock 7-1
                       
                       
Thursday, 10/20     Monday, 10/24                
Meyers @ Wyoming Sem 4-1 Division 2                 
Lake-Lehman @ Berwick 5-4 Championship at L-L 4:15 p.m.              
Holy Redeemer @ MMI 7-0                  
Hanover Area @ GAR 4-2 Wyoming Sem  Holy Redeemer 3-2            
                       
                       
                       


Last Updated Monday, October 24 2016 @ 09:10 PM EDT; 6,563 Hits View Printable Version