PIAA District II
| Committee | District Champions
 2011 WVC Spring Standings  
WVC SPRING LEAGUE STANDINGS
BOYS TENNIS W-L BASEBALL W-L BASEBALL W-L BOYS VOLLEYBALL W-L GIRLS SOCCER W-L GIRLS SOCCER
FINAL Div 1 East -FINAL Division 2 -FINAL FINAL Division 1-FINAL Division 3 - FINAL W-L
Wyoming Sem 12-0 Pittston Area 11-4 Lake-Lehman## 13-1 Holy Redeemer 16-0 Berwick ## 11-1-1 Honesdale 11-2
Tunkhannock 11-1 Hazleton Area 9-6 Meyers 13-1 North Pocono 14-2 Coughlin 11-1-1 North Pocono 7-4-2
Hazleton Area 10-2 Holy Redeemer 8-7 Hanover Area 10-4 Abington Heights 13-3 Dallas 8-3-2 Pittston Area 6-6-1
Dallas 9-3 Coughlin 6-9 Northwest Area 6-8 Coughlin 13-3 Holy Redeemer 6-7 Wyoming Sem 5-7-1
Crestwood 8-4 Crestwood 3-12 MMI 5-9 Crestwood 11-5 Crestwood 5-7-1 Hanover Area 4-8-1
Holy Redeemer 6-6 Nanticoke 3-12 Wyoming Sem 4-10 Tunkhannock 10-6
WVW 6-6 WSCTC 3-11 Nanticoke 10-6 Division 2 - FINAL Division 4 - FINAL
Berwick 5-7 Div 1 West -FINAL GAR 2-12 Dallas 10-6 Lake-Lehman ## 5-6-2 Meyers 9-2-2
MMI 5-7 Tunkhannock 12-2 Lake-Lehman 9-7 Delaware Valley 5-6-2 Tunkhannock 9-3-1
Pittston Area 2-10 WVW 9-5 ##Won Playoff Hazleton Area 6-10 WVW 3-9-1 Wyoming Area 6-6-1
Coughlin 2-10 Dallas 8-6 Wyoming Area 6-10 Hazleton Area 3-10 GAR 3-9-1
Meyers 1-11 Wyoming Area 7-7 Meyers 5-11 Nanticoke 2-9-2 MMI 0-13
Wyoming Area 1-11 Berwick 4-10 Delaware Valley 5-11
WVW 5-11 ##Won Playoff
WSCTC 2-14
Berwick 1-15
Hanover Area 0-16
SOFTBALL W-L SOFTBALL W-L BOYS TRACK W-L BOYS TRACK W-L GIRLS TRACK W-L GIRLS TRACK W-L
Div 1 East-FINAL Division 2 -FINAL Division 1-FINAL Division 2 -FINAL Division 1-FINAL Division 2 -FINAL
Nanticoke 15-0 Northwest Area 13-1 Tunkhannock 7-0 Holy Redeemer 7-0 Dallas 7-0 Holy Redeemer 7-0
Hazleton Area 13-2 Hanover Area 12-2 Pittston Area 5-2 Wyoming Area 6-1 Hazleton Area 6-1 Hanover Area 5-2
Crestwood 8-7 Lake-Lehman 11-3 Hazleton Area 5-2 Hanover Area 4-3 WVW 5-2 Northwest Area 5-2
Coughlin 4-11 MMI 7-7 Dallas 4-3 Meyers 4-3 Crestwood 4-3 Meyers 4-3
Pittston Area 3-12 Wyoming Sem 6-8 Berwick 4-3 Northwest Area 2-5 Pittston Area 3-4 Wyoming Area 4-3
Holy Redeemer 2-13 Meyers 5-9 Coughlin 2-5 Nanticoke 2-5 Tunkhannock 2-5 Lake-Lehman 2-5
GAR 2-12 WVW 1-6 GAR 2-5 Berwick 1-6 Nanticoke 1-6
Div 1 West -FINAL WSCTC 0-14 Crestwood 0-7 Lake-Lehman 1-6 Coughlin 0-7 GAR 0-7
Dallas 10-4
Tunkhannock 10-4
Berwick 9-5
Wyoming Area 4-10
WVW 2-12


Last Updated Monday, May 23 2011 @ 09:52 PM EDT; 5,859 Hits View Printable Version