PIAA District II
| Committee | District Champions
 2010 WVC Spring League Standings  
WVC SPRING LEAGUE STANDINGS
BOYS TENNIS W-L BASEBALL W-L BASEBALL W-L BOYS VOLLEYBALL W-L GIRLS SOCCER W-L GIRLS SOCCER
FINAL Div 1 East -FINAL Division 2 - FINAL FINAL Division A-FINAL Division C -FINAL W-L
Wyoming Sem 12-0 Hazleton Area 11-4 Lake-Lehman 13-1 Holy Redeemer 15-0 Dallas 13-1 Hazleton Area 11-0-1
Hazleton Area 11-1 Coughlin 9-6 Hanover Area 12-2 North Pocono 14-1 Coughlin 10-3-1 North Pocono 8-3-1
Dallas 10-2 Pittston Area 8-7 Meyers 11-3 Coughlin 12-3 Abington Heights 10-3-1 Wyoming Area 8-4
Tunkhannock 9-3 Holy Redeemer 6-9 West Side Tech 6-8 Abington Heights 11-4 Berwick 9-3-2 GAR 5-7
Pittston Area 8-4 Crestwood 5-10 Wyoming Sem 5-9 Hazleton Area 11-4 Holy Redeemer 5-9 Meyers 5-7
WVW 7-5 Nanticoke 2-13 Northwest Area 5-9 WVW 10-5 Crestwood 4-10 Tunkhannock 4-8
Crestwood 6-6 MMI 2-12 Nanticoke 7-8 Nanticoke 2-12 MMI 0-12
Coughlin 4-8 Div 1 West -FINAL GAR 2-12 Delaware Valley 7-8 Wyoming Sem 1-13
Holy Redeemer 4-8 Tunkhannock 12-2 Berwick 7-8
MMI 3-9 Wyoming Area 9-5 Dallas 6-9 Division B - FINAL W-L
Wyoming Area 2-10 WVW 8-6 Lake-Lehman 5-10 Delaware Valley 10-0-2
Meyers 1-11 Dallas 6-8 Crestwood 5-10 Lake-Lehman 8-0-4
Berwick 1-11 Berwick 4-10 Meyers 4-11 WVW 8-4
Tunkhannock 4-11 Honesdale 5-6-1
Hanover Area 1-14 Wallenpaupack 3-8-1
Wyoming Area 1-14 Hanover Area 2-10
Pittston Area 2-10
SOFTBALL W-L SOFTBALL W-L BOYS TRACK W-L BOYS TRACK W-L GIRLS TRACK W-L GIRLS TRACK W-L
Div 1 East -FINAL Division 2-FINAL Division 1-FINAL Division 2 -FINAL Division 1-FINAL Division 2 -FINAL
Nanticoke 14-1 Northwest Area 13-1 Tunkhannock 7-0 Wyoming Area 6-1 Dallas 6-1 Holy Redeemer 7-0
Hazleton Area 13-2 Hanover Area 12-2 Berwick 5-2 Northwest Area 5-1-1 Hazleton Area 6-1 Lake-Lehman 5-2
Crestwood 9-6 Lake-Lehman 9-5 Crestwood 4-3 Holy Redeemer 5-1-1 Crestwood 6-1 Northwest Area 5-2
Pittston Area 5-10 Meyers 8-6 Hazleton Area 4-3 Hanover Area 5-2 Pittston Area 4-3 Wyoming Area 4-3
Coughlin 3-12 MMI 7-7 Pittston Area 4-3 Meyers 3-4 Berwick 3-4 Hanover Area 4-3
Holy Redeemer 1-14 Wyoming Sem 4-10 Dallas 3-4 Lake-Lehman 2-5 Tunkhannock 2-5 Meyers 2-5
GAR 3-11 WVW 1-6 GAR 1-6 Coughlin 1-6 Nanticoke 1-6
Div 1 West -FINAL West Side Tech 0-14 Coughlin 0-7 Nanticoke 0-7 WVW 0-7 GAR 0-7
Tunkhannock ** 10-4
Dallas 10-4
Wyoming Area 7-7
Berwick 5-9
WVW 3-11
**Won Playoff


Last Updated Friday, May 21 2010 @ 02:53 PM EDT; 4,972 Hits View Printable Version