PIAA District II
| Committee | District Champions
 2009-10 WVC Girls Basketball Schedule  
Division 1 Division 3
Pittston Area Hanover Area
Tunkhannock GAR
WVW Lake-Lehman
Hazleton Area Meyers
Crestwood Nanticoke
Division 2 Division 4
Berwick Wyoming Sem
Holy Redeemer West Side Tech
Dallas MMI
Wyoming Area Northwest
Coughlin
Monday, 1/4 Thursday, 1/7 Monday, 1/11 Thursday, 1/14
Crestwood @ Pittston Area Berwick @ Pittston Area Pittston Area @ Hazleton Area Tunkhannock @ Pittston Area
Hazleton Area @ WVW WVW @ Crestwood Wyoming Area @ WVW WVW @ Coughlin
Berwick @ Wyoming Area Tunkhannock @ Hazleton Area Crestwood @ Tunkhannock Hazleton Area @ Crestwood
Coughlin @ Holy Redeemer Holy Redeemer @ Wyoming Area Coughlin @ Berwick Berwick @ Holy Redeemer
Tunkhannock @ Dallas Dallas @ Coughlin Dallas @ Holy Redeemer Wyoming Area @ Dallas
West Side Tech @ MMI GAR @ Nanticoke West Side Tech @ Meyers Lake-Lehman @ Nanticoke
Lake-Lehman @ Hanover Area West Side Tech @ Northwest Area Nanticoke @ Hanover Area Hanover Area @ GAR
Northwest Area @ Wyoming Sem Hanover Area @ Meyers GAR @ Lake-Lehman Meyers @ Wyoming Sem
Meyers @ GAR Lake-Lehman @ MMI Wyoming Sem @ MMI MMI @ Northwest Area
Monday, 1/18 Thursday, 1/21 Wednesday, 1/27 Friday, 1/29
Pittston Area @ WVW WVW @ Tunkhannock Berwick @ WVW Hazleton Area @ Tunkhannock
Holy Redeemer @ Crestwood Holy Redeemer @ Hazleton Area Wyoming Area @ Tunkhannock Holy Redeemer @ Coughlin
Coughlin @ Tunkhannock Wyoming Area @ Coughlin Coughlin @ Crestwood Wyoming Area @ Pittston Area
Hazleton Area @ Wyoming Area Crestwood @ Berwick Hazleton Area @ Pittston Area Crestwood @ WVW
Dallas @ Berwick Pittston Area @ Dallas Holy Redeemer @ Dallas Berwick @ Dallas
Meyers @ Lake-Lehman MMI @ Hanover Area Hanover Area @ Wyoming Sem West Side Tech @ Lake-Lehman
Wyoming Sem @ Nanticoke Wyoming Sem @ West Side Tech Nanticoke @ West Side Tech Meyers @ Hanover Area
Hanover Area @ Northwest Area Northwest Area @ GAR Meyers @ MMI Nanticoke @ GAR
GAR @ West Side Tech Nanticoke @ Meyers Lake-Lehman @ GAR Wyoming Sem @ Northwest Area
Monday, 2/1 Thursday, 2/4 Monday, 2/8 Friday, 2/12
Coughlin @ Wyoming Area WVW @ Hazleton Area Pittston Area @ Tunkhannock Wyoming Area @ Holy Redeemer
Pittston Area @ Crestwood Tunkhannock @ Crestwood Hazleton Area @ Coughlin Coughlin @ Pittston Area
WVW @ Holy Redeemer Berwick @ Coughlin Dallas @ WVW Crestwood @ Dallas
Dallas @ Hazleton Area Pittston Area @ Holy Redeemer Crestwood @ Wyoming Area Berwick @ Hazleton Area
Tunkhannock @ Berwick Dallas @ Wyoming Area Holy Redeemer @ Berwick Tunkhannock @ WVW
Northwest Area @ Meyers Lake-Lehman @ Northwest Area Wyoming Sem @ GAR Meyers @ Nanticoke
MMI @ Nanticoke Hanover Area @ Nanticoke Northwest Area @ MMI Wyoming Sem @ Lake-Lehman
West Side Tech @ Wyoming Sem MMI @ Wyoming Sem West Side Tech @ Hanover Area Northwest Area @ West Side Tech
Hanover Area @ Lake-Lehman GAR @ Meyers Nanticoke @ Lake-Lehman GAR @ MMI
Monday, 2/15 Saturday, 1/23 Div. 3 1st Half Playoff Thursday, 2/18 Div. 1 All Season Championship
Holy Redeemer @ Tunkhannock Nanticoke- 46 Meyers- 36 Hazleton Area- 33 WVW- 36
Crestwood @ Hazleton Area
WVW @ Pittston Area Monday, 1/25 Div. 3 1st Half Champ. Thursday, 2/18 Div. 4 All Season Championship
Wyoming Area @ Berwick Nanticoke - 34 Lake-Lehman- 41 Wyoming Sem- 37 Northwest Area- 23
Coughlin @ Dallas
Lake-Lehman @ Meyers Monday, 1/25 Div. 1 1st Half Champ.
MMI @ West Side Tech Hazleton Area- 31 WVW- 42
Nanticoke @ Northwest Area
GAR @ Hanover Area Monday, 1/25 Div. 4 1st Half Champ.
Northwest Area- 43 Wyoming Sem- 40


Last Updated Friday, February 19 2010 @ 07:20 AM EST; 3,736 Hits View Printable Version